Nikah,Bebek Şekeri İçin Gerekli Malzemeler

2013-03-01 10:01:00

Nikah, bebek şekeri yapımı için demirbaş niteliğinde malzemeler ve aletler vardır. Sıcak silikon tabancası olmazsa olmazımız. çok ucuza satılan modeller olduğu gibi çok daha kaliteli pahalı aletlerde var. bende Pattex marka mevcut. Çin malı ucuz olanlardanda almıştım fakat ucundan çeşme gibi oluk oluk silikon akıtıyor. Hem israf oluyor hemde kontrolsüz akış ile ince iş yapmak mümkün almuyor. Bendeki gayet kullanışlı. 35-40 tl civarı bir fiyatı var.  

   Silikondan sonra olmazlarım makas, çetvel, beyaz dikiş ipliği (şu minik makaralrdan değil daha çok olanlardan), lavanta ve badem şekeri. Nikah şekerinde kullanılan badem şekeri bizim bildiğimiz gerçek badem şekerlerinden değil. Çekirdek badem diye geçer kayısı çekirdeği üzerine kaplanır. Badem şekeri görüntüsündedir.

Yukarıda saydıklarım her şekerin yapımında ihtiyacımız olacak malzemelerdir. Bunun dışında biblolar, tüller, kurdelalar, yapay çiçekler, nazar boncukları, inciler, taşlar, kutular vb aklınıza gelebilecek birçok şey ana malzememizi oluşturuyor.

İstanbulda bu malzemelere ulaşmak çok kolay fakat başka şehirlerde malzeme satışı olmayabilir veya kısıtlı olabilir. Kendi yaratıcılığınızı kullanarakta bir çok farklı model oluşturabilirsiniz. İllaki alışılmış şeyler olması gerekmez. kumaş parçalarından lavanta keseleri yaparakta süsleyebilirsiniz.

 

116
0
0
Yorum Yaz